Poskytli sme služby spoločnosti Grid Parity AG

Tlačové oznámenie 17. februára 2022

Tlačové oznámenie

Sme hrdí na to, že vám môžeme oznámiť, že SetupMART slúžil ako dodávateľ projektovej ready-made akciovej spoločnosti pre  nemeckú spoločnosť GRID PARITY AG. Spoločnosť GRID PARITY AG je nemecká spoločnosť zameraná na výrobu fotovoltaických článkov. Naše služby predaja ready-made akciovej spoločnosti sme GRID PARITY AG poskytli v súvislosti s novým projektom výrobnej haly ich dcérskej spoločnosti AGORA Solar a.s. vo Vranove nad Topľov, kde sa AGORA Solar a.s. chystá preinvestovať približne 3,5 mil €.

 

Výroba fotovoltaických panelov spoločnosťou Agora Solar a.s. vo Vranove nad Topľou

Výrobcovi fotovoltických panelov, košickej spoločnosti Agora Solar schválili vo štvrtok prenájom priemyselnej haly vranovskí mestskí poslanci.

“Hľadali sme vhodnú lokalitu v Európe, prihliadajúc na náklady na ľudské zdroje. Mali sme vytypované tri lokality – Vranov nad Topľou, Brno a jednu lokalitu v Nemecku. Podarilo sa mi presvedčiť akcionárov, že to bude najlepšia lokalita. Začneme s jednozmennou prevádzkou, v druhej polovici roka 2023 máme naplánovanú dvojzmennú prevádzku na päť dní v týždni a následne budeme plynule prechádzať na štvorzmennú prevádzku. Budeme vyrábať koncový produkt, ktorý predpokladáme, že bude v značnej miere expedovaný do západnej Európy,” uviedol predseda predstavenstva Agora Solar Marek Šeba.

Ako povedal, celková plánovaná investícia je 3,5 milióna eur, z toho do 2,5 milióna pôjde do technológie a milión eur je do výstavby skladovej haly, ktorú je potrebné postaviť. S výrobou plánujú začať v novembri.

 

Video – Agora Solar a.s. bude vyrábať fotovoltaické panely:

Zdroje: tasr | www.gridparityag.com

Dátum: 17.02.2022

Tagy: Referencie, Tlačové oznámenie

Autor článku: Mgr. Dominik Ondrišeje

Dominik je spoluzakladateľ projektu SetupMART. Dominik je v SetupMART-e zodpovedný za korporátne služby a implementáciu moderných technológií do našich služieb. Predaju ready-made spoločností sa venuje už od roku 2011. Dominik vyštudoval právo na Paneurópskej vysokej škole práva.