Výhody ready-made s.r.o.

Advantages of Slovak ready-made LLC companies

Ready made firmy 14. marca 2022

Aké sú výhody ready-made s.r.o.?

 

Výhody ready-made s.r.o. – zoznam:

Ready-made s.r.o. a jej kúpa má veľa výhod.  Výhody ready-made s.r.o. uvádzam nižšie:

  • časová úspora, aj 60 dní času: v mene ready-made s.r.o. môžete podnikať už dňom menovania do funkcie konateľa.
  • má splatené základné imanie, minimálne vo výške 5.000 €.
  • ready-made s.r.o. je už zaregistrovaná v obchodnom registri: ready-made s.r.o. je už zapísaná v obchodnom registri, čo znamená, že už má právnu subjektivitu.
  • ready-made firma má živnostenské oprávnenie.
  • má pridelené IČO, DIČ a aj IČ DPH ak je platiteľom DPH.
  • má zapísané veľa predmetov podnikania.
  • môže mať otvorený účet v banke.
  • nikdy nevykonávala ekonomickú a podnikateľskú činnosť.

Každú z uvedených výhod ready-made firmy s.r.o. si bližšie rozoberieme nižšie.

 

Čo je to ready-made s.r.o.? 

Ready-made s.r.o. je obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá bola založené firmou, ktorá sa špecializuje na predaj ready-made firiem. Takáto firma s.r.o. nikdy nepodnikala a je určená len na rýchly predaj klientom, ktorí chcú začať podnikať. Ready-made s.r.o. má splatené základné imanie, aspoň vo výške 5.000 €, určite má pridelené IČO a vydaný živnostenský list, je zaregistrovaná na daňovom úrade a má pridelené DIČ číslo. Niektoré ready-made s.r.o. sú zaregistrované aj na DPH, tzv. ready-made s.r.o. platcovia DPH.

‍Názov ready-made s.r.o. je odvodený od slova „ready-made“, čo znamená predpripravený. Podstata ready-made firmy s.r.o. je, že je už hotová a pripravená na jej okamžitý predaj aby urýchlila začiatok podnikania.

 

Môžete začať podnikať takmer ihneď. Ako je to možné? 

Medzi najväačšie výhody ready-made s.r.o. je, že umožňuje podnikať prakticky ihneď. Rýchly začiatok podnikania je možný preto, lebo pri kúpe ready-made s.r.o. je podnikateľ vymenovaný do funkcie konateľa existujúcej s.r.o. v momente jej kúpy, teda už pri podpise prevodovej dokumentácie ku kúpe firmy. To znamená, že dňom menovania do funkcie konateľa vzniká konateľovi aj právo na konanie v mene ready-made s.r.o.

 

Ready-made s.r.o. je už registrovaná v obchodnom registri

Medzi výhody ready-made s.r.o. patrí aj to, že je už riadne zaregistrovaná v obchodnom registri. To znamená, že nemusíte čakať na to kým sa nová s.r.o. založí, čo môže trvať aj 30 dní.  Zápis ready-made s.r.o. v obchodnom registri má praktický význam a to taký, že má s.r.o. právnu subjektivitu. Povedané ľudskou rečou, firma dosiahla svoju plnoletosť a preto má schopnosť nadobúdať práva a povinnosti. Inými slovami, je schopná podnikania a výkonu činnosti, na ktorý bola založená.

 

Má pridelené IČO, DIČ a IČ DPH.

Ready-made firma s.r.o. má už všetky potrebné základné registrácie, ktoré s.r.o. potrebuje na svoju činnosť. IČO – identifikačné číslo organizácie je pridelené v procese vydania povolenia na podnikanie príslušným živnostenským úradom.

Ďalšou registráciou je registrácia na daňovom úrade pre daň z príjmov právnických osôb. V tomto procese je pridelené DIČ číslo – daňové identifikačné číslo. DIČ sa používa pri komunikácii so správcom dane a jeho vydanie zaberie cca 15 dní. Tento čas pri kúpe ready-made s.r.o. ušetríte. 

Medzi ďalšie výhody ready-made s.r.o. patrí, že niektoré ready-made firmy sú registrované aj ako platitelia DPH a majú pridelené číslo IČ DPH. Získať registráciu za platiteľa DPH si vyžaduje viac námahy a ide o zložitejší registračný proces na daňovom úrade. Ak má s.r.o. registráciu na DPH, kupujúci ready-made s.r.o. platcu DPH ušetrí ďalších 30 dní a predíde otravnému registračnému procesu za platiteľa DPH.

 

Má zapísané najpoužívanejšie predmety podnikania

Ready-made s.r.o. má zaregistrované tie najčastejšie používané predmety podnikania. Firmy špecializujúce sa na predaj firiem už zo skúseností a aj na základe štatistických dát vedia, ktoré živnosti sa používajú najčastejšie. Preto je výhodou ak firma, ktorú kupujete má zapísaný aj váš predmet podnikania, čo zrýchľuje čas začatia podnikania.‍

 

Ready made s.r.o. môže mať už otvorený účet v banke

Výhody ready-made s.r.o. sú široké, napr. sa predávajú aj spolu s otvoreným bankovým účtom. Najčastejšie ide o ready-made s.r.o. platcov DPH, ktoré sa predávajú s otvoreným účtom v banke. To znamená, že môžete začať okamžite prijímať platby na účet a nemusíte čakať. Po prepísaní ready-made s.r.o. na klienta je potrebné aby nový konateľ navštívil banku a zmenil dispozičné práva k účtu.

 

Nikdy nevykonávali ekonomickú činnosť

Pre ready-made s.r.o. je typické, že nikdy nevykonávali ekonomickú činnosť. Preto sa ready-made firmy niekedy nazývajú aj ako shelf companies, čo v preklade znamená: „prázdne schránky“. Tento fakt je nespochybniteľnou výhodou oproti kúpe pochybnej firmy s históriou, ktorá v minulosti vykonávala podnikateľskú činnosť. Kúpa takejto nepreverenej firmy s históriou môže byť veľkým rizikom.

 

Má splatené základné imanie, aspoň 5.000 €

Ready-made s.r.o. pri svojom vzniku musí riadne splatiť základné imanie, ktoré je v prípade s.r.o. spoločnosti v minimálnej výške 5.000 €. A teda už nemusíte toto základné imanie splatiť, pretože to už spravil pôvodný zakladateľ. Na kúpu ready-made s.r.o. tak nepotrebujete mať 5.000 €.

 

Ako začať podnikať pohodlnejšie a čo najrýchlejšie?

V prípade, že sa Vám nechce alebo nemáte čas a energiu na to aby ste si procesom založenia s.r.o. prechádzali sami, môžete nás kontaktovať a my Vám radi zabezpečíme ready-made s.r.o. už od 399 €, s ktorou môžete podnikať už do 4 hodín.

Tagy: Výhody ready-made s.r.o.

Autor článku: Mgr. Dominik Ondrišeje

Dominik je spoluzakladateľ projektu SetupMART. Dominik je v SetupMART-e zodpovedný za korporátne služby a implementáciu moderných technológií do našich služieb. Predaju ready-made spoločností sa venuje už od roku 2011. Dominik vyštudoval právo na Paneurópskej vysokej škole práva.