Poskytli sme služby spoločnosti SANAGRO a.s.

Tlačové oznámenie 23. júna 2022

Tlačové oznámenie

Sme hrdí na to, že vám môžeme oznámiť, že SetupMART slúžil ako dodávateľ projektovej ready-made akciovej spoločnosti pre významnú agrofirmu, spoločnosť SANAGRO a.s., ktorú vlastní správcovská spoločnosť Sandberg Capital. Naše služby predaja ready-made akciovej spoločnosti sme spoločnosti SANAGRO poskytli v súvislosti s novým projektom výstavby ďalšej chovnej haly a výbehu určeného na chov sliepok a produkciu vajec z voľného výbehu.

Konvenčnú produkciu plánujeme rozbehnúť na prelome rokov 2022 a 2023. Budeme chovať do 37-tisíc nosníc, a mesačne máme v pláne vyprodukovať 1 milión vajec,“ dopĺňa Ing. Tomáš Kohút – generálny riaditeľ skupiny SANAGRO.

 

 

Spoločnosť čerpá zo skúsenosti s mini chovom 250 sliepok vo voľnom výbehu v Sobotišti. Farmu rozbehli pred dvoma rokmi a predaj vajíčok koncovým spotrebiteľom bol úspešný.

„Samotnú výstavbu novej haly a výbehu pre nosnice vnímame ako príležitosť, ktorá dopĺňa naše snahy zásobovať spotrebiteľov kvalitnými slovenskými potravinami,“ uzatvára T. Kohút.

Spoločnosť SANAGRO v posledných rokoch investovala do viacerých fariem na Slovensku. Rozbehli aj poľnohospodársku výrobu – pestujú cibuľu, zemiaky, mrkvu, ale aj cukrovú repu. Vstúpili aj do farmy na Liptove, ktorá produkuje mliečne výrobky. Aktuálne majú 11 fariem, zamestnávajú 300 ľudí a hospodária na viac ako 19-tisícoch hektároch pôdy. Na trhu pôsobia od roku 2012.

 

Zdroj: www.sanagro.sk

Autor článku: Mgr. Dominik Ondrišeje

Dominik je spoluzakladateľ projektu SetupMART. Dominik je v SetupMART-e zodpovedný za korporátne služby a implementáciu moderných technológií do našich služieb. Predaju ready-made spoločností sa venuje už od roku 2011. Dominik vyštudoval právo na Paneurópskej vysokej škole práva.